„SILENT LOVE” NAJLEPSZYM DOKUMENTEM

Nie tylko film Alisy Kovalenko podbił serca jurorów Crossing Europe Filmfestival Linz. Oba filmy zostały uznane najlepszymi dokumentami tej austriackiej imprezy.

Crossing Europe Filmfestival Linz to kwietniowa impreza filmowa odbywająca się już od 2004 roku w szwajcarskim Linz. Programerzy festiwalu ogromny nacisk kładą na europejskie produkcje poruszające tematy współczesne, zwłaszcza społeczno-polityczne. W programie znajdziemy nie tylko premierowe filmy, ale również produkcje, które już miały okazję zachwycić widzów międzynarodowych festiwali.

“Silent Love” to subtelna i czuła opowieść o sile rodziny, o przyjmowaniu nowych ról i re definiowaniu starych; o tym, że mając odwagę kochać, musimy zmierzyć się ze swoimi lękami.

Po śmierci mamy, 35-letnia Agnieszka decyduje się wziąć pod opiekę swojego nastoletniego brata Miłosza. Zaczyna pełnić rolę zarówno jego mamy, jak i taty. Musi udowodnić przed sądem i urzędnikami, że nadaje się na prawnego opiekuna dla swojego brata. Jest jednak coś, co przed nim ukrywa — to jej wieloletnia relacja z Mają. Na naszych oczach buduje się nowa, niekonwencjonalna rodzina w konserwatywnym otoczeniu małej, polskiej wsi.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.