SILENT LOVE

Po śmierci mamy, 35-letnia Agnieszka decyduje się wziąć pod opiekę swojego nastoletniego brata Miłosza. Zaczyna pełnić rolę zarówno jego mamy, jak i taty. Musi udowodnić przed sądem i urzędnikami, że nadaje się na prawnego opiekuna dla swojego brata. Jest jednak coś, co przed nim ukrywa — to jej wieloletnia relacja z Mają. Na naszych oczach buduje się nowa, niekonwencjonalna rodzina w konserwatywnym otoczeniu małej, polskiej wsi.

“Silent Love” to subtelna i czuła opowieść o sile rodziny, o przyjmowaniu nowych ról i re definiowaniu starych; o tym, że mając odwagę kochać, musimy zmierzyć się ze swoimi lękami.

GATUNEK:
dokumentalny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland, Germany
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
kolorowy
REŻYSERIA:
Marek Kozakiewicz
SCENARIUSZ:
Marek Kozakiewicz
OPERATOR:
Marek Kozakiewicz
MONTAŻ:
Agata Cierniak, Anna Garncarczyk
MUZYKA:
Bartosz Bludau
PRODUCENT:
Koi Studio
KOPRODUCENT:
Tondowski Films, Lekko Films, MDR, Arte

Marek Kozakiewicz »

Marek Kozakiewicz (ur. 1986), reżyser i operator filmowy. Ukończył wydział operatorski Łódzkiej Szkoły Filmowej. Jest członkiem Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. Jego reżyserski debiut „Silent Love” był nagradzany na największych dokumentalnych festiwalach filmowych, znalazł się w Oficjalnej Selekcji festiwali Visions du Reel, Hot Docs, IDFA; otrzymał nagrodę MDR za Najlepszy Film z Europy środkowo-wschodniej, nagrodę za najlepszy Polski Film 2022 oraz Najlepszy Międzynarodowy Debiut na MDAG. Marek jest również autorem zdjęć do wielokrotnie nagradzanych filmów dokumentalnych, a od 2012 pracuje jako reżyser światła oraz autor wizualizacji do największych produkcji teatralnych w Polsce, współrealizował ponad 30 przedstawień i oper.