APLIKUJ NA WARSZTATY CPH:LAB

Rozpoczęły się już zapisu na przyszłoroczną edycję warsztatów CPH:LAB. Wydarzenie organizowane jest przez festiwal CPH:DOX. Zgłoszenia można wysyłać tylko do 22 czerwca,

Nadrzędnym celem programu CPH:LAB jest szlifowanie talentów, wspieranie kreatywnego ryzyka, niecodziennych kolaboracji i przekraczanie granic w tworzeniu filmowych dokumentów. Program działa już od 2009 roku.

Do kolejnej edycji organizatorzy poszukują projektów dokumentalnych i twórców, którzy chcą odkrywać potencjał cyfrowych technologii w produkcji i dystrybucji filmów. W zamian CPH:LAB oferuje przestrzeń do eksperymentów, współpracy interdyscyplinarnej i kreatywnego łączenia sztuki z technologią i społecznym zaangażowaniem.

Przez sześć miesięcy warsztatów wybrane projekty będą pod opieką międzynarodowych mentorów i opiekunów, a także innych uczestników LAB.

Program szkoleniowy będzie miał formułę hybrydową i potrwa od września 2023 do marca 2024. Maksymalnie dziewięć zespołów będzie rozwijać swoje projekty, które na wczesnym etapie będą prezentowane podczas festiwalu CPH:DOX w marcu 2024 r. 

Deadline na zgłoszenia mija już 22 czerwca, a więcej szczegółów można znaleźć tutaj,