"GŁOS" JUŻ W KINACH

Od 16 czerwca w wybranych polskich kinach można zobaczyć dokumentalny "Głos" Dominiki Montean-Pańków.

Nowicjat zakonu jezuitów to surowa forma próby. Przez dwa lata odcięcia od społeczeństwa i udogodnień cywilizacji młodzi mężczyźni mają dość czasu, aby rozważyć pytanie: czy życie zakonne jest dla mnie? W dokumencie Dominiki Montean-Pańków obserwujemy między innymi pierwsze wykłady dla przyszłych zakonników. „Jak będziesz siedział w budzie, to będziesz widział owoce w codzienności” - mówi starszy zakonnik. Ujęcia pustyni w obiektywie Wojciecha Staronia określają symboliczny horyzont doświadczenia uczestników nowicjatu, a miarowa muzyka Adama Bałdycha kreuje aurę medytacji.

W dokumencie Dominiki Montean-Pańków obserwujemy między innymi pierwsze wykłady dla przyszłych zakonników. Jak będziesz siedział w budzie, to będziesz widział owoce w codzienności – mówi starszy zakonnik. Ujęcia pustyni w obiektywie Wojciecha Staronia określają symboliczny horyzont doświadczenia uczestników nowicjatu, a miarowa muzyka Adama Bałdycha kreuje aurę medytacji.

Film był w Konkursie polskim 62. Krakowskiego Festiwalu Filmowego i w związku z tym pokazywano go już w krakowskich i małoposlkich kinach w ramach przeglądu Najlepsze polskie filmy dokumentalne.

Zwiastun filmu można zobaczyć tutaj.