POLSKI PROJEKT NA KVIFF INDUSTRY DAYS

Wśród 27 projektów wybranych do Works in Progress, Works in Development - Feature Launch oraz First Cut+ Works in Progress w ramach KVIFF Eastern Promises znalazł się polski projekt Mateja Bobrika.

KVIFF INDUSTRY DAYS jest branżową częścią MFF w Karlowych Warach. Festiwal odbędzie się w dniach 30 czerwca - 8 lipca, a Industry Days będą w dniach 2-5 lipca 2023 roku. Prezentacje projektów znajdujących się w fazie produkcji lub postprodukcji z Europy Środkowo-Wschodniej, Bałkanów, krajów byłego Związku Radzieckiego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej odbędą się drugiego dnia części branżowej. 

Wśród wybranych projektów znalazł się też produkowany przez Agnieszkę Skalską z KOI Studio dokument „Odległości” („Distances”) Mateja Bobrika.

Bohaterami dokumentu są Shiv, Shushila i ich syn Nikesh. Do Polski przyjechali z Nepalu, mając nadzieję, że czeka na nich lepsze życie. Shiv jeździ Uberem i prawie nie ma go w domu, Shushila nie może przekonać się do nowego miejsca i tęskni za nepalską rodziną, a ich nastoletni syn próbuje zdobyć sympatię rówieśników.  Między parą dochodzi do licznych napięć, nie mają czasu dla syna, który zaczyna schodzić na złą drogę.

Listę wszystkich wybranych projektów można znaleźć tutaj.