TRWA NABÓR NA KOLEJNĄ EDYCJĘ SKOK W DOK

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy wraz z partnerami zaprasza dorosłych twórców i twórczynie do udziału w 4. edycji programu SKOK W DOK. Laboratorium pomysłów dokumentalnych.

Program jest skierowany do filmowców, filmowczyń, artystek i artystów będących na początku swojej drogi twórczej oraz tych, dla których film dokumentalny jest nowym, interesującym obszarem: nauczycieli, edukatorów, animatorów, rodziców, osób pracujących z dziećmi i młodymi ludźmi.

Od września 2023 do maja 2024, podczas jedenastu spotkań warsztatowych i konsultacji, jego uczestnicy i uczestniczki będą pracować nad pomysłem na film dokumentalny dla młodego widza. Tutorami programu będą Katarzyna Lesisz – reżyserka, autorka krótkometrażowego filmu dokumentalnego „Tańczę dla ciebie” (2018) nagrodzonego na IDFA (Konkurs Kids&Docs), Jaśmina Wójcik – artystka wizualna, reżyserka, ekspertka edukacji opartej na empatii, reżyserka „Symfonii fabryki Ursus” i Maciej Cuske – polski reżyser filmów dokumentalnych („Wieloryb z Lorino”, „Antykwariat”), scenarzysta, operator i wykładowca akademicki.

W ramach programu odbędą się również spotkania i konsultacje z ekspertami filmowymi z Polski i z zagranicy (m.in. Meike Statema – Talents Development IDFA; Astrid Bussink – reżyserka „Wysłuchaj”; Ulla Haestrup – duńska ekspertka od filmów dokumentalnych dla młodej widowni; Eef Hilgers – reżyserka „Rozwód, od tego momentu wszystko się zmieniło”). Projekty o największym potencjale mają szansę na nagrody. W ostatnich dwóch edycjach pula nagród wynosiła 9 000 zł.

Formularz zgłoszeniowy TUTAJ.

Informacja prasowa