„KONCERT BALKONOWY” WYRÓŻNIONY W MEKSYKU

Krótkometrażowy dokument Diany i Krzysztofa Kadłubowskich został uhonorowany specjalnym wyróżnieniem podczas zakończonego właśnie festiwalu DocsMX.

DocsMX to jeden z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Ameryce Środkowej. Do tej pory znany był jako DocsDF - Festival Internacional de Cine Documental de la Ciudad de México, jednak po dziesięciu edycjach organizatorzy uznali, że czas zacząć pisać nowy rozdział w historii festiwalu, zaczynając od zmiany jego nazwy.

Wyróżniony „Koncert balkonowy” Diany i Krzysztofa Kadłubowskich to tragikomiczny obraz polskiego społeczeństwa w dobie pierwszego lockdownu. Mieszkańcy pewnej kamienicy – każdy zamknięty w swoim mieszkaniu – przystosowują się do nowej sytuacji. Większość z nich zostaje w domach, a kontakt ze światem zewnętrznym dają im… balkon oraz wspólne podwórko. Izolacja i dystans gwałtownie ograniczyły liczbę kontaktów społecznych, ale dały możliwość obserwacji sąsiedzkiego życia. Wytworem tej podwórkowej kultury jest Koncert balkonowy – historia pewnej pary butów oraz jednego z najbardziej osobliwych wykonań piosenki What a Wonderful World.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.