„DROGA” Z WYRÓŻNIENIEM NA AUSTRIACKIM FESTIWALU

Film Wojtka Kozakiewicza został doceniony przez jury podczas tegorocznej edycji MountainFilm Graz International Film Festival.

International Mountain & Adventure Filmfestival Graz to impreza założona w 1986 roku przez zapalanego alpinistę i filmowca Roberta Schauera. Festiwal początkowo przypominał zgromadzenie pasjonatów i profesjonalistów, dopiero z czasem przerodził się w coroczną imprezę, która przyciąga szerszą publiczność.

W tym roku jednym z filmów, które widownia festiwalu mogła zobaczyć był dokumetn „Droga” w reżyserii Wojtka Kozakiewicza. Produkcja została nagrodzona honorowym wyróżnieniem.

Krakowska scena wspinaczkowa zawsze obfitowała w osobowości z pogranicza nauki, kultury i sztuki. Dla wielu sport był oknem na świat. Niewidzialna siła, która wciąga do sportu jest jak narkotyk. Czasem wydaje się to być pozbawione sensu, ale bez tego wszystko inne również traci swój sens. Czy reprezentujesz kraj na arenie międzynarodowej, czy wspinasz się w skałach, czy robisz to tylko po to aby przesuwać swoje granice -  nadaje to rytm twojemu życiu. 

Praca i pasja. Sport i sztuka. Sprzeczności i kontrasty tworzące jedną osobowość. Czarno-biała podróż do życia człowieka wielu talentów. 

Listę wszystkich tegorocznych laureatów można znaleźć tutaj.