PRZEGLĄD FILMÓW PAWŁA ŁOZIŃSKIEGO W MUSEUM OF THE MOVING IMAGE W NOWYM JORKU

Osiem znakomitych dokumentów Pawła Łozińskiego zostanie zaprezentowanych widzom Museum of the Moving Image w grudniu w Nowym Jorku. To doskonała okazja, żeby nadrobić wcześniejsze filmy i zobaczyć „Film balkonowy”, który ma szansę zdobyć w tym roku nominację do Oscara.

Przegląd, którego tytuł nosi „In the Neighborhood: The Films of Paweł Łoziński” odbędzie się w prestiżowym Museum of the Moving Images w Nowym Jorku. W programie znalazło się aż dziewięć tytułów, w tym jeden zrealizowany przez ojca reżysera. Obok najnowszego „Filmu balkonowego”, widzowie będą mieli okazję nadrobić „Miejsce urodzenia”, „Siostry”, „Taką historię”, „Panią z Ukrainy”, „Chemię”, „Ojca i syna”, „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” oraz polityczny dokument „Jak to się robi” zrealizowany przez nominowanego do Oscara Marcela Łozińskiego.

Paweł Łoziński ur. 1965 r. w Warszawie. Reżyser, scenarzysta, operator i producent filmów dokumentalnych. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Autor ponad 20 filmów dokumentalnych wielokrotnie nagradzanych na polskich i międzynarodowych festiwalach. Robi pełne emocji autorskie filmy dokumentalne opowiadające o ludziach w sposób niezwykle intymny.  Międzynarodowe uznanie zdobył swoim dokumentalnym debiutem “Miejsce urodzenia” (1992). Kolejne filmy „Siostry” (1999), „Taka historia”, (1999), „Chemia” (2009), „Ojciec i Syn” (2013), „Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham” (2016), „Film balkonowy” (2021) - uznawane za nowatorskie, otwierają nowe pola tematów i nieznane przestrzenie w filmie dokumentalnym. Laureat prestiżowych nagród festiwalowych, min. w Locarno, Rio de Janeiro,  Paryżu, Lipsku i Krakowie.

Wydarzenie odbędzie się 2-4 grudnia.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram projekcji można znaleźć tutaj.