DYSKUSJA Z REŻYSERKĄ „BOYLESQUE”

Już 30 listopada o 18:00 odbędzie się wirtualne spotkanie reżyserki Bogny Kowalczyk i producentki Katarzyny Kuczyńskiej w ramach Creative Dialogue. Wydarzenie poprowadzi Ivana Pauerová Miloševičová.

„Boylesque” to pełnometrażowy debiut reżyserski Bogny Kowalczyk, będący międzynarodową koprodukcją HAKA Films, HBO Max i Bionaut. Dokument miał światową premierę na Hot Docs 2022 oraz krajową na Krakowskim Festiwalu Filmowym 2022. Pokazywano go również m.in. Mezipatra QFF, OFF CINEMA i Nowe Horyzonty.

Już flirtuje ze śmiercią, ale wciąż szuka miłości życia – queerowy performer Lulla La Polaca przekroczył osiemdziesiątkę i wciąż chce tańczyć, bawić się, kochać. Ale młodzieńczej duszy opór stawia słabnące, starzejące się ciało. Jak to jest: pragnąć tego, za czym już się nie nadąża? Tęsknić za miłością, mając tak mało czasu na jej spełnienie? Obcy w plemieniu emerytów i rozkwitający wśród młodych, którzy jednak zawsze zostawiają go w tyle; Lulla nigdzie nie przynależy. Zawieszony pomiędzy wspomnieniem dawnego i nadzieją na nowy związek; przed samotnością chroni się w świecie fantazji. Bohater BOYLESQUE nie pasuje do żadnych ról i pokoleniowych rozdań: bywa w zakładach pogrzebowych i na paradach równości; na dancingach i w gejowskich klubach. Najstarsza polska drag queen z gracją porusza się w świecie, który adoruje młodość, a BOYLESQUE wychwytuje czułe punkty jej biografii.

Link do wydarzenia jest dostępny tutaj.