POLSKIE DOKUMENTY NA GRUDNIOWYCH MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH

Pod koniec roku festiwalowe życie trochę przygasa, co nie oznacza, że nie będzie można zobaczyć naszych filmów dokumentalnych na międzynarodowych imprezach. Sprawdźcie, gdzie w grudniu będzie można zobaczyć nasze produkcje.

Wraz z początkiem grudnia w Szwajcarii wystartował Human Rights Film Festival Zurich. W programie pokaz „Syndromu Hamleta” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. W podobnym terminie odbywa się Macau International Short Film Festival, gdzie będzie można zobaczyć „Lata świetlne” Moniki Proby. Dokument zaraz potem uda się do Ameryki Południowej na kolumbijski BOGOSHORTS Bogotá Short Film Festival.

Szwajcarska impreza, to nie jedyny festiwal filmowy poświęcony prawom człowieka w tym miesiącu. W Szwecji odbędzie się Human Right Film Festival in Lund. Widzowie zobaczą tam m.in. „Sędziów pod presją” Kacpra Lisowskiego. Ten politycznie zaangażowany dokument trafi też do tureckiej publiczności HRFT 13th Human Rights Documentary Film Days.

Na irańskim Iran International Documentary Film Festival “Cinema Verite” pokazane zostaną dwa polskie dokumenty krótkometrażowe – „Koncert balkonowy” Diany i Krzysztofa Kadłubowskich oraz „Tylko wiatr” Zofii Kowalewskiej.

W trakcie świąt w Chinach  odbędą się dwa festiwale z polskimi dokumentami. Podczas International Short Film Festival Canton o nagrody ubiegać się będzie „Gruba Kaśka” Julii Pełki, a na Bejing International Short Film Festival nie zabraknie filmu Konrada Kultysa, „Athropia”.

Aktualna lista pokazów festiwalowych znajduje się tutaj.