"SILENT LOVE" NA DOC HOT SELECTION 2022

Z radością informujemy, że nasz kolejny pokaz w ramach DOH HOT SELECTION to wielokrotnie już nagradzany na międzynarodowych film Marka Kozakiewicza - "Silent Love". Wracamy do sali głównej w Kinie Kultura a także do naszych filmowych wtorków. Zapraszamy 8 listopada na kolejną odsłonę naszego cyklu.

Przez najbliższe miesiące widzowie będą mieli okazję obejrzeć m.in. nagrodzoną na Hot Docs Festival w Toronto i Srebrnym Lajkonikiem na Krakow Film Festiwal "Boylesque" w reżyserii Bogny Kowalczyk jak również inny wielokrotnie wyróżniany "Lombard"(m.in. Grand Prix na tegorocznym Millenium Docs Against Gravity Festival) Łukasza Kowalskiego.

Po śmierci mamy 35-letnia Agnieszka decyduje się wziąć pod opiekę swojego nastoletniego brata Miłosza. Zaczyna pełnić rolę zarówno mamy, jak i taty. Musi udowodnić przed sądem i urzędnikami, że nadaje się na prawnego opiekuna swojego brata. Jest jednak coś, co przed nim ukrywa – swoją wieloletnią relację z Mają. Na naszych oczach buduje się nowa, niekonwencjonalna rodzina w konserwatywnym otoczeniu małej, polskiej wsi.

„Silent Love” to subtelna i czuła opowieść o sile rodziny, o przyjmowaniu nowych ról i redefiniowaniu starych. O tym, że mając odwagę kochać, musimy zmierzyć się ze swoimi lękami.

Silent Love, film dokumentalny
Reżyseria: Marek Kozakiewicz
Zdjęcia: Marek Kozakiewicz
Produkcja: Agnieszka Skalska, Alex Tondowski / Koi Studio, Tondowski Films
Czas trwania: / 73'

Pokaz filmu odbędzie się w kinie Kultura (Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23), we wtorek, 8 listopada 2022 o godz. 19.30

Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu, prowadzi Marcin Radomski.

Wstęp na pokazy jest bezpłatny
Do wstępu upoważniają wejściówki wydawane w kasie kina, w dniu projekcji.

Pokaz „Silent Love” będzie kolejnym filmem cyklu pokazów DOC HOT SELECTION w ramach której przez cztery najbliższe miesiące widzowie będą mogli obejrzeć na dużym ekranie najważniejsze dokumenty ostatnich lat.

Głównym organizatorem cyklu jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego. Filmy będą pokazywane w zarządzanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich kinie Kultura.

Wszystkie prezentowane podczas DOC HOT SELECTION tytuły były rozwijane w ramach DOC LAB POLAND, jedynego w Polsce programu rozwoju projektów filmów dokumentalnych zakładającego wsparcie twórców przez doświadczonych ekspertów z Polski i zagranicy w zakresie artystycznego kształtu, promocji i dystrybucji.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, której głównym celem jest promocja polskiego filmu dokumentalnego, wsparcie młodych, debiutujących filmowców, organizacja warsztatów, konferencji, konkursów oraz produkcja filmów.

Program DOC HOT SELECTION został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami są: kino Kultura i kancelaria prawna MKZ Partnerzy.

Informacja prasowa