POLSKA DELEGACJA POLISH DOCS PRO NA BRANŻOWYCH WYDARZENIACH DOK INDUSTRY W LIPSKU

Tegoroczna edycja DOK Industry, wydarzeń branżowych towarzyszących jednemu z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie - DOK Leipzig w Niemczech - odbędzie się w formule hybrydowej. Lipsk odwiedzi polska delegacja producentów zaprezentują się międzynarodowej branży m.in podczas wydarzeń przygotowanych w ramach projektu Polish Docs Pro.

Polscy producenci będą mieli okazję do promocji, spotkań networkingowych i poszukiwania międzynarodowych partnerów w ramach szerokiego otwartego programu DOK Industry.

W delegacji DOK Industry udział wezmą producenci reprezentujący firmy:

Pinot Films (projekt „Dziewczyńskie historie” Agi Borzym)

Kijora Film (projekt „Lot” Anny Zakrzewskiej i Łukasza Rondudy)

Telemark (projekt „Pianoforte” Jakuba Piątka)

Haka Films (projekt „Boylesque” Bogny Kowalczyk)

Fundacja Raban (projekt „Bestie ze Złego” Tomasza Knittla)

 

Projekt „Dziewczyńskie historie” dodatkowo został zaproszony do spotkań koprodukcyjnych w ramach DOK Co-Pro Market. Jak co roku w wideotece DOK Market w programie Polish Docs zobaczyć będzie można selekcję dziesięciu najbardziej interesujących polskich dokumentów.

 

Nie tylko na wydarzeniach branżowych, ale także w programie festiwalu nie zabraknie polskich akcentów. Na DOK Leipzig  zobaczyć będzie można m.in. polskie filmy dokumentalne („Film balkonowy” Pawła Łozińskiego, „Bukolikę” Karola Pałki czy „Lata świetlne” Moniki Proby) oraz animowane („Figury niemożliwe i inne historie I” Marty Pajek, „98 kg” Izabeli Plucińskiej i „Okruszki życia” Katarzyny Miechowicz). Więcej o polskich filmach w Lipsku tutaj.

 

Polish Docs PRO to inicjatywa Krakowskiej Fundacji Filmowej, której celem jest kontynuacja i rozwinięcie działań zainicjowanych w ramach projektu Polish Docs w 2006 roku. Polish Docs PRO skupia się przede wszystkim na szerokiej promocji polskiej branży dokumentalnej na międzynarodowych wydarzeniach przeznaczonych dla profesjonalistów filmowych. Wspiera filmowców i producentów w rozwoju ich projektów poprzez ułatwienie dostępu do zagranicznych rynków, koordynację wyjazdów delegacji na fora pitchingowe i targi koprodukcyjne, organizację prezentacji projektów, modeli produkcyjnych i możliwości koprodukcji z Polską, organizację spotkań networkingowych, udział w wykładach, dyskusjach panelowych, warsztatach i szkoleniach. Celem Polish Docs PRO jest ugruntowanie polskiej marki dokumentalnej w światowym środowisku filmowym oraz rozwój współpracy międzynarodowej. W 2021 roku projekt był nominowany do Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Projekt koordynowany jest przez Krakowską Fundację Filmową przy współpracy z Doc Lab Poland, a realizowany jest przy wsparciu finansowym z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.