ZNAMY JUŻ CAŁY PROGRAM FESTIWALU DOK LEIPZIG. NIE ZABRAKNIE POLSKICH PRODUKCJI

Właśnie odsłonięto ostatnią kartę i poznaliśmy cały program festiwali DOK Leipzig. Do „Filmu balkonowego” Pawła Łozińskiego i „98 kg” Izabeli Plucińskiej dołączyły kolejne polskie produkcje. W poszczególnych konkursach o nagrody ubiegać się będą dokumentalne „Lata świetlne” Moniki Proby i „Bukolika” Karola Pałki oraz animowane „Okruszki życia” Katarzyny Miechowicz i „Figury niemożliwe i inne historie I” Marty Pajek.

DOK Leip­zig to jedno z czołowych wydarzeń w świecie filmu dokumentalnego i animowanego. Każ­dego roku w Lipsku prezen­towane są najnowsze produk­cje filmowe z kilkudziesięciu krajów wszyst­kich kontynentów. W niezwykle bogatym programie znalazły się animacje i dokumenty z całego świata.

W tegorocznym programie festiwalu znalazło się kilka polskich produkcji. Kilka dni temu poznaliśmy tytuły filmów, które otrzymały zaproszenia do nowej sekcji konkursowej, w które nagrody przyzna publiczność. O szczególne uznanie widzów ubiegać się będą „Film balkonowy” Pawła Łozińskiego i „98 kg” Izabeli Plucińskiej. Pisaliśmy o tym tutaj.  

Teraz poznaliśmy produkcje, które będą miały szansę na nagrody w konkursach międzynarodowych. O tytuł najlepszego krótkometrażowego filmu ubiegać się będą „Lata świetlne” Moniki Proby, Okruszki życia” Katarzyny Miechowicz i „Figury niemożliwe i inne historie I” Marty Pajek.  Z kolei pełnometrażowe „Bukolika” Karola Pałka mają szansę wygrać konkursu międzynarodowy, MDR Film Prize, Prize of the Interreligious Jury oraz FIPRESCI Prize.

Tegoroczna edycja ma się odbyć 25-30 października w wersji hybrydowej.

Pełen program festiwalu można znaleźć na jego stronie internetowej.