POLSKI PROJEKT NA JI.HLAVA NEW VISIONS FORUM

Projekt nowego filmu Mateja Bobrika zostanie zaprezentowany w ramach Ji.Hlava New Visions Forum. To nie jedyny polski akcent podczas wydarzeń branżowych czeskiego festiwalu.

Ji.hlava New Visions Forum&Market to specjalna, organizowana z okazji 25. edycji festiwalu Ji.Hlava odsłona targów i forum. To wydarzenie, którego celem jest wspieranie nowych, europejskich produkcji dokumentalnych w ich różnorodności i kreatywności.

W ramach Ji.hlava New Visions Forum odbędzie się pitching na którym zaprezentowanych ma zostać 20 wybranych projektów z Europy. 10 z nich ma się znajdować na etapie developmentu, a pozostałe w fazie produkcji czy nawet postprodukcji. Wśród wybranych projektów znalazł się jeden z Polski. To dokument „Guest Worker” Mateja Bobrika.

Bohaterem filmu będzie 13-letni Nikesh, który przybywa do Polski wraz ze swoimi rodzicami Shivą i Shushilą. Chłopiec całkiem nieźle odnalazł się w Warszawie, ma przyjaciół, żyje jak młody Europejczyk. Jego matka i ojciec nie wyobrażają sobie życia w nowym kraju, z kolei syn nie chce wracać do starej ojczyzny. Shiva bardzo chciałby wychować swojego syna według tradycyjnych nepalskich zasad, co spotyka się z oporem ze strony nastolatka. Producentem dokumentu jest Koi Studio.

Prezentacja projektu, to nie jedyny polski akcent na festiwalu. Jednym z panelistów podczas Visegrad Accelatora będzie producent Stanisław Zaborowski (Silver Frame). Warto przypomnieć też o tym, że w tym roku w gronie Emerging Producers znalazła się Karolina Śmigiel. Więcej o tym można przeczytać tutaj.

Listę wszystkich zaproszonych projektów można znaleźć na stronie festiwalu.