POLSKIE FILMY Z NAGRODAMI W ISLANDII

Marcin Mikulsk i Gosia Juszczak zostali nagrodzeni za reżyserię „Marcela” i "Stolen FIsh. Kiedy zabraknie ryb" podczas islandzkiego The Pigeon International Film Festival.

The Pigeon International Film Festival odbył się w tym roku po raz pierwszy.  Organizatorzy wydarzenia postawili sobie za cel prezentowanie publiczności najciekawszych filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. Na debiutującym festiwalu polska kinematografia była gościem specjalnym, toteż w programie imprezy można było znaleźć sporo naszych produkcji.

Jedną z nich był nagrodzony za reżyserię „Marcel” Marcina Mikulskiego.  Tytułowy bohater uwielbia swoje życie, bo nikt go nie zauważa: kanar w autobusie, szef w biurze, zakochani w windzie… Niestety jego idealny świat wywróci się do góry nogami pewnego letniego, pochmurnego dnia. I będzie już tylko gorzej. Film powstał w Studio Munka SFP w ramach dofinansowanego przez PISF programu „30 Minut”.

A drugą dokument Gosi Juszczak "Stolen Fish. Kiedy zabraknie ryb". Nagrodzony film to debiutowa trzydziestka reżyserki i zarazem pierwszy film nakreślający konsekwencje działalności chińskich fabryk mączki rybnej w Gambii - które mimo, że działają tam od zaledwie 3 lat już teraz przynoszą drastyczne skutki.

Na festiwalu nagrodzono równie aktorkę Darię Polunin za rolę w filmie  "Wschód-Zachód" Natalii Koniarz oraz Damiana Kocura za najlepsze zdjęcia w "Dalej jest dzień".

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.