POLSKA OPERATORKA NOMINOWANA DO BIFA

Operatorka Magdalena Kowalczyk została nominowana do Nagrody Niezależnego Kina Brytyjskiego za zdjęcia do dokumentu „Cow” w reżyserii Andrei Arnold.

Dokument został nominowany w aż czterech kategoriach - za najlepszy dokument, montaż, dźwięk i właśnie za zdjęcia polskiej operatorki.

Film jest historią życia dwóch krów mlecznych. Produkcja powstawała przez sześć lat. Kamera podąża za bohaterkami pokazując wyzwania przed jakimi stoją każdego dnia oraz emocje, które przeżywają w codziennych sytuacjach. "Cow" to też przypomnienie widzom jaką szczególną rolę dla ludzi odgrywają krowy i pokazanie wyjątkowego piękna tych zwierząt.

Magdalena Kowalczyk jest absolwentką Kursu Dokumentalnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.  Jako operatorka pracowała przy realizacji blisko trzydziestu etiud szkolnych i filmów dokumentalnych m.in. "Viva Maria!" Agnieszki Smoczyńskiej,  „Listy do Artura” Wiktorii Szymańskiej, "Obcy na mojej kanapie" Grzegorza Brzozowskiego czy „Tonia i jej dzieci” Marcela Łozińskiego.

Więcej informacji na temat nagród można znaleźć tutaj.