„ANTYBOHATER” Z MIĘDZYNARODOWĄ PREMIERĄ W ESTONII

Film Michała Kaweckiego zadebiutował na międzynarodowym festiwalu podczas 25. edycji Tallinn Black Nights Film Festival.

Tallinn Black Nights Film Festival powstał w 1997 roku i od tamtej pory jest uważany za jeden z najważniejszych festiwali filmowych w północnej Europie. Co roku w wydarzeniu uczestniczy ponad 1000 gości, przybywają zagraniczne delegacje branżowe oraz dziennikarze. W programie ponad 250 pełnometrażowych produkcji oraz 300 krótkich. Rocznie festiwal gości ponad 80 tysięcy widzów.

Do sekcji Estonian Olympic Committee zaproszono „Antybohatera” Michała Kaweckiego.  Będzie to premierowy pokaz filmu na międzynarodowym festiwalu. Głównym bohaterem filmu jest Miszka – chłopak o wielu twarzach. Drobny przestępca i obiecujący narciarz alpejski, mimo poważnej niepełnosprawności fizycznej i trudnych warunków życia, czerpie z niego pełnymi garściami. A do tego ma wyjątkowe poczucie humoru. Spotykamy go w kluczowym momencie, kiedy wkracza w dorosłość i dostaje ostatnią szansę, by wziąć udział w paraolimpiadzie. Ale przede wszystkim bohater musi zadecydować, jak będzie wyglądała jego przyszłość. Mimo ograniczeń podejmuje w życiu kolejne próby.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego stronie internetowej.