"FURIA" KRZYSZTOFA KASIORA NA DOC HOT SELECTION

W czwartek 9 grudnia w warszawskim kinie Kultura odbędzie się pokaz filmu „Furia” Krzysztofa Kasiora. Będzie to szósty, ostatni już seans w tegorocznej edycji DOC HOT SELECTION – wydarzenia prezentującego najciekawsze i najczęściej nagradzane polskie dokumenty ostatnich lat. Film był rozwijany w ramach programu DOC LAB POLAND. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu, Krzysztofem Kasiorem, producentem - Adamem Ślesickim oraz montażystą Filipem Drzewieckim.

„Furia”, 2021 r.
scenariusz i reżyseria: Krzysztof Kasior
zdjęcia: Mateusz Golis
montaż: Filip Drzewiecki
muzyka: Marzena Majcher
dźwięk: Krzysztof Kasior, Mateusz Golis, Marcin Popławski
producenci: Adam Ślesicki/Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego
koproducenci: Krzysztof Kasior, Mateusz Golis, Katarzyna Ślesicka, Katarzyna Kosicka-Polak, Magdalena Widuch, Janusz Janicki, Olo Sawa
koprodukcja: Wild Panda Film, Gaugan Films, My Way Studio, Telewizja Polska, Mazowiecki Instytut Kultury, Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Coloroffon, Mayfly
film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Czas trwania: 70 min
Film dokumentalny o Aleksandrze Roli — wyjątkowej i bezkompromisowej zawodniczce MMA, która ku zdumieniu całego środowiska, w ciągu roku pokonała w Polsce wszystkie przeciwniczki, mimo że trenować zaczęła niewiele wcześniej. „Furia” to film o marzeniach i spełnianiu wyznaczonych celów oraz cenie, jaką za to płacimy, ale także o potrzebie bliskości, o tym, jak za wszelką cenę jej pragniemy i jak ją sobie rekompensujemy.

Pokaz filmu odbędzie się w kinie Kultura (Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23), w czwartek, 9 grudnia 2021 o godz. 19.00.
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, wydawane w kasie kina w dniu projekcji. Liczba miejsc jest ograniczona. Podczas seansu obowiązują zasady reżimu sanitarnego. Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.
Pokaz „Furii” zamyka tegoroczną edycję DOC HOT SELECTION w ramach której widzowie przez cztery miesiące oglądali na dużym ekranie najważniejsze polskie dokumenty ostatnich lat. Głównym organizatorem cyklu jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego. Filmy są pokazywane w zarządzanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich kinie Kultura. Wszystkie prezentowane podczas DOC HOT SELECTION tytuły były rozwijane lub prezentowane w ramach DOC LAB POLAND, jedynego w Polsce programu rozwoju projektów filmów dokumentalnych zakładającego wsparcie twórców przez doświadczonych ekspertów z Polski i zagranicy w zakresie artystycznego kształtu, promocji i dystrybucji.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, której głównym celem jest promocja polskiego filmu dokumentalnego, wsparcie młodych, debiutujących filmowców, organizacja warsztatów, konferencji, konkursów oraz produkcja filmów. Wśród działań fundacji są takie programy jak DOC LAB POLAND, największa w Polsce inicjatywa dla profesjonalnych dokumentalistów, łącząca konsultacje merytoryczne projektów filmowych z prezentacjami dla potencjalnych partnerów: producentów, dystrybutorów, agentów sprzedaży; DOC DEVELOPMENT, program intensywnego rozwoju projektów dokumentalnych na wczesnym etapie i IMPAKT – program dla producentów rozwijających projekty fabularne i dokumentalne.
Program DOC HOT SELECTION został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami są: kino Kultura i kancelaria prawna MKZ Partnerzy.