„ŚCIANA CIENI” WYGRYWA KOLEJNY FESTIWAL

Film Elizy Kubarskiej po raz kolejny został doceniony na międzynarodowym festiwalu o tematyce górskiej. Tym razem opowieścią o rodzinie Szerpów zachwycili się jurorzy BBK Mendi Film Bilbao-Bizkaia.

BBK Mendi Film Bilbao-Bizkaia (International Mountain and Adventure Film Festival) to filmowa impreza w całości poświęcona produkcjom o tematyce górskiej i wspinaczkowej. W programie znajdziemy filmy o eksperymentalnych wspinaczkach, opowieści o himalaistach czy przyrodnikach, których pasją są góry.

Jednym z filmów zaproszonych do sekcji konkursowej tegorocznej edycji festiwalu był dokumenty Elizy Kubarskiej. Film zachwycił jurorów i wygrał imprezę.

Bohaterami zwycięskiej „Ściany cieni” jest rodzina Szerpów - nepalskich tragarzy - łamie tabu biorąc udział w himalajskiej wyprawie na Kumbhakarnę, świętą górę Szerpów. Tylko w ten sposób mogę zarobić pieniądze na szkołę dla syna i uchronić go przed niebezpieczną pracą w górach. W wyprawie na jedną z najtrudniejszych gór świata, sięgającą niemal 8000 metrów, biorą udział wybitni alpiniści. Święta góra konfrontuje Szerpów i wspinaczy w ten sam, bezlitosny sposób. 

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.