RUSZYŁ NABÓR DO NOWEGO PROGRAMU KINO DZIECI DOCS!

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty (organizator MFF Kino Dzieci oraz forum koprodukcyjnego Kino Dzieci Industry i warsztatów rozwoju scenariusza Kino Dzieci Lab) wspólnie z Południowo-Norweskim Ośrodkiem Filmowym (Sornorsk filmsenter AS) ogłaszają nowy program Kino Dzieci Docs. Nabór do pierwszej edycji rozpoczął się 3 stycznia i potrwa do 7 lutego 2022 roku.

Kino Dzieci Docs to program skierowany do reżyserów oraz producentów z Polski i Norwegii zainteresowanych tworzeniem filmów i seriali dokumentalnych dla młodej widowni.

W 2022 roku ogłoszone zostaną dwa nabory do programu. Z każdego z nich wyłonionych zostanie 6 projektów, które przez 15 miesięcy będą rozwijane podczas czterech stacjonarnych sesji warsztatowych w Polsce i Norwegii, wyjazdów na plany, dokumentacji oraz konsultacji online pod okiem Kirsten Bonnén Rask i Pawła Ziemilskiego oraz zaproszonych międzynarodowych ekspertów i ekspertek.

Udział w programie to szansa na pracę nad swoim projektem w międzynarodowym środowisku wśród profesjonalistów zajmujących się kinem dokumentalnym. Podczas kolejnych sesji, uczestnicy będą pracować odpowiednio nad dopracowaniem pomysłu i zebraniem dokumentacji, przygotowaniem do zdjęć i fazą zdjęciową oraz montażem.

Nasi tutorzy:

Kirsten Bonnén Rask, konsultantka scenariuszowa z ponad 40-letnim doświadczeniem w branży filmowej, wykładowczyni. Współpracowała m.in. z Larsem von Trierem, Lone Scherfig i Bille Augustem. Na swoim koncie ma setki filmów krótkich, seriali, fabuł, dokumentów, przy których pracowała jako doradczyni i konsultantka scenariuszowa. Tutorka warsztatów rozwoju scenariusza Kino Dzieci Lab.

Paweł Ziemilski, absolwent reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi, kursu DOK PRO w Szkole Wajdy oraz Socjologii na UW. Reżyser, producent i współwłaściciel firmy MX35. Jego filmy („In Touch”, „Rogalik” i „Miejscy Kowboje”) zostały nagrodzone na licznych festiwalach i zdobyły wiele prestiżowych nagród (IDFA, MFF w Salonikach, ZagrebDox, MFFK w Oberhausen). Wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, gdzie prowadzi zajęcia dot. poszukiwań nowych form dokumentalnych.

Daty pierwszego naboru: 3.01 – 7.02.2022.

Szczegóły programu: https://kidskinoindustry.pl/kids-kino-docs/.

Kino Dzieci Docs to dopełnienie warsztatów rozwoju scenariusza Kino Dzieci Lab, podczas którego projekty dokumentalne były rozwijane obok filmów i seriali fabularnych oraz animowanych. Celem programu Kino Dzieci Docs jest stworzenie dedykowanej przestrzeni produkcjom dokumentalnym dla młodego widza.

Kino Dzieci Docs wraz z Kino Dzieci Industry oraz Kino Dzieci Lab to części branżowe MFF Kino Dzieci. Każdego roku w warsztatach rozwoju scenariusza Kino Dzieci Lab biorą udział projekty filmów i seriali dla młodego widza, które następnie razem z innymi są prezentowane na forum koprodukcyjnym Kino Dzieci Industry. Celem forum jest stworzenie miejsca, które łączy twórców i potencjalnych partnerów, którzy chcieliby się zaangażować w powstanie projektu.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty jest organizacją pozarządową, której głównym celem jest promocja i popularyzacja niekonwencjonalnego, ambitnego artystycznie kina m.in. poprzez organizację festiwali filmowych (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, American Film Festival, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci), programów edukacyjnych (Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej), prowadzenie kina (Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu) oraz dystrybucję filmów.

Program Kids Kino Docs jest finansowany z Mechanizmu Finansowego EOG oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.