POLSKIE PROJEKTY NA EAST DOC PLATFORM

Pod koniec ubiegłego roku poznaliśmy listę projektów dokumentalnych zakwalifikowanych na East Doc Platform i East Doc Market. Wśród wybranych do obu programów tytułów są również polskie projekty.

East Doc Platform to poświęcona filmowi dokumentalnemu impreza branżowa organizowana przez Institute of Documentary Film w Pradze, towarzysząca festiwalowi One World International Human Rights Documentary Film Festival.

Kolejna edycja imprezy odbędzie się w dniach 26 marca do 1 kwietnia 2022. Podczas wydarzenia przyznawanych jest wiele nagród, które trafią do najlepszych projektu w fazie developmentu spośród wszystkich biorących udział w East Doc Platform.

East Doc Forum to wydarzenie stworzone z myślą o producentach, którzy pracują nad projektami będącymi w fazie developmentu lub produkcji i poszukują źródeł finansowania. W ramach East European Forum odbędą się 5-dniowe warsztaty, a także pitching, spotkania ‘one-to-one’ i dyskusje.

Wśród wybranych 8 projektów znalazły się aż cztery rodzime produkcje:

5 Pills Away (reż.. Karolina Domaglaska, prod. Katarzyna Ślesicka, PL, DE)
Pianoforte (reż. Jakub Piątek, prod. Maciej Kubicki, PL)

Man of Marble (reż. Szymon Kuriata, prod. Aneta Zagórska, PL)

The World is Not (a) Mine (reż. Natalia Koniarz, prod. Maciej Kubicki, PL)

East Doc Market to dwudniowe targi, które stworzono, by ułatwić twórcom filmów dokumentalnych kontakt z decydentami z festiwali filmowych, stacji telewizyjnych, funduszy filmowych, film dystrybucyjnych, itp. Odbywają się one na zasadzie umawianych przed imprezą spotkań ‘one-to-one’ i są otwarte na projekty filmów w każdej fazie powstawania.

Mamy też 2 projekty na targach:

The One I Love (reż. Paweł Hejbudzki, prod. Justyna Przybylska & Filip Luft, PL)

Leon (reż. Wojciech Gostomczyk, prod. Anna Stylinska, PL)

Listę wszystkich zakwalifikowanych tytułów można znaleźć tutaj.