POLSKIE DOKUMENTY NA LUTOWYCH MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH

Tradycyjnie w lutym festiwali niewiele, ale za to kilka naprawdę istotnych, na których nie zabraknie tytułów polskich dokumentów. Sprawdźcie, gdzie pojawią się nasze produkcje w tym miesiącu.

Ostatniego dnia stycznia wystartował DOCPOINT Helsinki Documentary Film Festival, a dzień później jego estoński odpowiednik DOCPOINT Tallin Documentary Film Festival . W programie tego pierwszego znalazły się  „Film balkonowy” Pawła Łozińskiego. Dokument ten zostanie także pokazany w konkursowej sekcji w Estonii, a to nie wszystkie festiwale, które odwiedzi w lutym film Łozińskiego. Produkcja pojedzie jeszcze powalczyć o nagrody do Australii na Antenna Documentary Film Festival i do Stanów Zjednoczonych na Big Sky Documentary Film Festival.

Do Ameryki wybierze się „Gruba Kaśka” Julii Pełki. Ten krótki dokument będzie miał szansę na nagrody na Frozen River Film Festival. Dwie międzynarodowe podróże czekają „Drogę” Wojtka Kozakiewicza. Film odwiedzi słoweński FGF Festival of Mountain Film oraz bułgarski In the Palace International Short FIlm Festival.

W drugiej połowie miesiąca w Serbii odbędzie się 4. edycja Belgrade Documentary Film Festival DOK, gdzie w programie znalazł się „Antybohater” Michała Kaweckiego. Z kolei pod koniec miesiąca w Indiach na Rain International Nature Film Festival będzie można zobaczyć „Trochę raju” Andrzeja Cichockiego.

Pełna lista pokazów festiwalowych znajduje się tutaj.