POLSKO-SZWAJCARSKI PROJEKT NA CPH:FORUM

Ogłoszono listę projektów zakwalifikowanych do tegorocznej edycji CPH: FORUM. Wśród wybranych zgłoszeń znalazł się również polsko-szwajcarski projekt „So Called Sisterhood” autorstwa Hanki Nobis.

CPH:FORUM to wydarzenie towarzyszące festiwalowi CPH:DOX odbywającemu się w Kopenhadze.  Co roku przyjmuje się około 40 projektów w kilku kategoriach, w tym roku są to: Art, Cinema, F:Act, Fictiononfiction, Science oraz WIP.

Na CHP:FORUM zgłaszają się nie tylko twórcy filmów dokumentalnych i fabularnych, ale również dziennikarze, aktywiści oraz artyści wizualni szukający wsparcia finansowego oraz partnerów na rynku międzynarodowym. Każda firma produkcyjna może zgłosić co najwyżej dwa projekty w dewelopmencie bądź na wczesnym etapie produkcji.

Projekt „So Called Sisterhood”” autorstwa Hanki Nobis to opowieść o Margot, Łani i Lu, młodych działaczkach na rzecz ruchu LGBTQ+, które muszą się mierzyć z opresyjnym rządem i konserwatywnym  polskim społeczeństwem. Za produkcję odpowiada Esther van Messel z First Hand Films.

Listę wszystkich wybranych projektów można znaleźć tutaj.