„FILM BALKONOWY” NAGRODZONY NA AMERYKAŃSKIM FESTIWALU

Nowy dokument Pawła Łozińskiego został doceniony na kolejnym festiwalu. Tym razem film otrzymał Artistic Vision Award na Big Sky Documentary Film Festival.

Big Sky Documentary Film Festival to jeden z najważniejszych festiwali prezentujących filmy o wysokim walorze edukacyjnym i artystycznym. Organizatorzy starają się promować kino dokumentalne wśród lokalnej i zaangażowanej społeczności, która jest otwarta na zróżnicowane tematycznie filmy z całego świata.

Film Pawła Łozińskiego, który otrzymał na festiwalu nagrodę porusza szereg ważnych i niezwykle uniwersalnych treści. Czy każdy może być bohaterem filmu? Czy świat da się zamknąć w jednym kadrze? Reżyser Paweł Łoziński przygląda się ludziom ze swojego balkonu. Przechodzą uśmiechnięci, smutni, zamyśleni, zagapieni w telefony, młodzi i starzy. Mieszkańcy dzielnicy, albo przypadkowi goście, zwyczajni przechodnie. Autor zaczepia, zadaje pytania, rozmawia o tym jak radzą sobie z życiem. Stojąc tam z kamerą przez ponad 2 lata stworzył miejsce dialogu, świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom. Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, nie dają się łatwo zaszufladkować. Każda ludzka historia jest wyjątkowa, a życie jest nie do wymyślenia. "Film balkonowy" to radykalny powrót do początków kina, kiedy człowiek przychodził do kamery. Może wystarczy zatrzymać się na dłużej, żeby zobaczyć więcej?

Więcej informacji o amerykańskim festiwalu można znaleźć tutaj.