ZGŁOŚ SWÓJ PROJEKT NA FIDLAB

Nabór projektów na tegoroczny FIDlab trwa do jedynie do 31 marca. Wydarzenie planowo ma się odbyć podczas festiwalu FID Marseille w dniach 7-8 lipca.

FIDlab to międzynarodowa platforma koprodukcyjna towarzysząca odbywającemu się w lipcu w Marsylii festiwalowi filmowemu FID Marseille.

Organizatorzy FIDlab celowo nazywają go „międzynarodową platformą koprodukcyjną”, a nie targami filmowymi czy pitchingiem. Nie chcą, żeby wydarzenie to przybrało jakąkolwiek sztywną formę, ale raczej, by służyło jako miejsce spotkania i dyskusji między filmowcami a producentami, dystrybutorami, agentami sprzedaży, sponsorami i przedstawicielami stacji telewizyjnych.

Do udziału w FIDlab zgłasza się co roku ok. 400 projektów, spośród których wybieranych jest zaledwie 10. Mogą one być projektami filmów dokumentalnych lub fabularnych o dowolnej długości i formacie i znajdować się na dowolnym etapie produkcji (rozwój scenariusza, produkcja, post-produkcja). Projekty mogą reprezentować tylko ich producenci. FIDlab trwa dwa dni, podczas których odbywa się prezentacja projektów publiczności oraz indywidualne spotkania twórców z innymi profesjonalistami z branży filmowej.

Projektom biorącym udział w FIDlab przyznawane są niezwykle praktyczne nagrody – pieniądze na sprzęt filmowy, pomoc profesjonalnego studia postprodukcyjnego, opracowanie konkretnej wersji językowej napisów, przygotowanie DCP z filmem, a nawet bilety lotnicze.

Opłata rejestracyjna wynosi 40 euro, a można jej dokonać tutaj.

Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.