POLSKIE DOKUMENTY NA VISIONS DU REEL

Organizatorzy szwajcarskiego festiwalu Visions du Reél ogłosili już pełen program imprezy. Znalazło się w nim kilka polskich dokumentów – premierowe „Silent Love” Marka Kozakiewicza, „Stado” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały, a także „Lombard” Łukasza Kowalskiego.

Festiwal Visions du Reél organizowany jest w szwajcarskim mieście Nyon od 1969 roku. W początkach istnienia festiwalu w Nyon pokazywano głównie filmy szwajcarskie oraz produkcje z krajów bloku wschodniego, które bardzo trudno było zobaczyć publiczności z Europy Zachodniej. Obecnie Visions du Reél jest jednym z największych festiwali filmu dokumentalnego w Europie. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 7 do 14 kwietnia.

„Stado” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały z międzynarodową premierą, „Silent Love” Marka Kozakiewicza ze światową, a pokazywany w sekcji Doc Alliance „Lombard” Łukasza Kowalskiego zadebiutuje na szwajcarskich ekranach. To właśnie te trzy polskie produkcje otrzymały zaproszenie na tegoroczny festiwal Visions du Reél.

Listę wszystkich filmów zakwalifikowanych do tegorocznej edycji festiwalu można znaleźć tutaj.