POKAZY FILMÓW KANDYDUJĄCYCH DO ORŁÓW

Od 4 lutego do 4 marca w warszawskim kinie Iluzjon i online na platformie Canal+ trwa Festiwal Orłów 2022 w którym można zobaczyć 71 filmów kandydujących w 24. edycji Polskich Nagród Filmowych. Po wieczornych pokazach organizatorzy festiwalu zaproszą widzów na blisko trzydzieści spotkań i dyskusji na żywo z twórcami polskiego kina. W programie są również filmy dokumentalne.

Po spowodowanej pandemią przerwie, FESTIWAL ORŁÓW wrócił do kina i tradycyjnej formuły spotkań. Po raz pierwszy w historii, ze względu na ograniczoną obostrzeniami liczbę miejsc w kinie, będzie można je również śledzić online na profilu Orłów na Facebooku. Transmisje, które będą odbywały się po każdym wieczornym seansie zostaną zrealizowane we współpracy z AMA FILM ACADEMY.

Festiwal Orłów 2022 zainaugurowany został spotkaniem z twórcami i projekcją filmu dokumentalnego „Krafftówna w krainie czarów” w reżyserii Macieja Kowalewskiego i Piotra Konstantinowa, zrealizowanego w ubiegłym roku w oparciu o rozmowy, które z Barbarą Krafftówną przeprowadził scenarzysta filmu Remigiusz Grzela. W ten szczególny sposób Polska Akademia Filmowa uhonoruje zmarłą pod koniec stycznia br. aktorkę, która na stałe zapisała się w historii polskiej kinematografii wspaniałymi kreacjami w filmach m.in. Wojciecha Jerzego Hasa, Andrzeja Wajdy czy Janusza Morgensterna oraz niezapomnianymi występami w Kabarecie Starszych Panów. Po seansie z publicznością spotkają się reżyserzy filmu, pisarz i dramaturg Remigiusz Grzela oraz autor zdjęć Bartosz Piotrowski.

Gospodarzem Festiwalu Orłów 2022 będzie Kino Iluzjon. Spotkania poprowadzą dziennikarze: Anna Serdiukow, Rafał Pawłowski, Artur Cichmiński i Artur Zaborski.

Program można znaleźć tutaj.