„FURIA” ZE SPECJALNYM WYRÓŻNIENIEM NA SLAMDANCE

Dokument Krzysztofa Kasiora został doceniony przez jurorów amerykańskiego Slamdance Film Festival.

Festiwal Filmowy Slamdance to jeden z największych na świecie festiwali filmów niezależnych. Organizowany jest od 1995 roku w Park City w stanie Utah. Pierwsza edycja festiwalu zorganizowana została przez grupę wywrotowych filmowców, których filmy nie dostały się do programu festiwalu Sundance. Czuli oni potrzebę pokazania swoich filmów, więc zorganizowali własny festiwal, którego mottem jest „od filmowców dla filmowców”.

Wyróżniona „Furia” Krzysztofa Kasiora jest historią Oli, która marzy o karierze zawodowej fighterki. Chciałaby się w końcu wyrwać z prowincjonalnego blokowiska, zostawić za sobą osiedlowe patologie i rozpocząć życie na własny rachunek. Na treningach daje z siebie wszystko i jej marzenie zaczyna się powoli materializować. Ale piętrzą się też przeszkody: wraz ze stawką walk rośnie stres, mnożą się kontuzje i konflikty. Żeby osiągnąć sukces, dziewczyna musi w zasadzie wyrzec się prywatnego życia, choć jednocześnie rozpaczliwie szuka bliskości i uczucia. Jak wiele będzie w stanie poświęcić, by zdobyć upragniony mistrzowski pas?

Dokument Kasiora to nie jedyna polska produkcja nagrodzona na festiwalu. Animacja „Jestem tutaj” Julii Orlik zwyciężyła w swojej kategorii. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Listę wszystkich nagrodzonych filmów można znaleźć na stronie internetowej festiwalu.