PRZEDŁUŻONO TERMIN KWALIFIKACJI POLSKICH FILMÓW DO ORŁÓW

W związku z sytuacją pandemiczną przedstawiciele Polskiej Akademii Filmowej postanowili przedłużyć termin kwalifikacji dla polskich filmów, w tym również filmów dokumentalnych, do 31 stycznia 2022.

Polskie Nagrody Filmowe Orły są przyznawane co roku przez Polską Akademię Filmową w kilkunastu kategoriach najlepszym filmom polskim, które spełniły warunki kwalifikacji w trakcie minionego roku. Od 2013 roku Orły przyznawane są także filmom dokumentalnym, które mogą obiegać się najpierw o nominację, a potem o nagrodę w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny, ale również w kategorii Najlepszy Film (o ile spełniły warunek siedmiodniowej dystrybucji kinowej).

Krakowska Fundajca FIlmowa jako partner Polskiej Akademii Filmowej, przygotowuje listę polskich produkcji, które mogą ubiegać się o nominację do Polskiej Nagrody Filmowej ORZEŁ 2022 w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny. Ze względu na zaistniałą sytuację pandemiczną i tymczasowe zmiany zaproponowane przez akademikow dotyczące m.in. wydłużenia terminu kwalifikowania polskich produkcji informacje o filmach spełniających warunki kwalifikacji należy przesyłać za pomocą interaktywnego formularza do 28 stycznia 2022 roku.

Szczegółowe informacje na temat wprowadzonych zmian można znaleźć tutaj.