PITCHING FORUM FILMÓW DOKUMENTALNYCH O TEMATYCE HISTORYCZNEJ

Pracujesz nad filmem dokumentalnym o tematyce historycznej? Masz ważny temat związany z historią Polski, który sprawdzi się w formule dokumentalnej? Szukasz partnerów lub finansowania dla swojego projektu? Zaprezentuj projekt podczas I PITCHING FORUM odbywającego się w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o Totalitaryzmach „Echa Katynia”. Na zgłoszenia projektów w fazie rozwoju czekamy do 21.02.2022.

CO TO JEST PITCHING FORUM?  

PITCHING FORUM jest przestrzenią prezentacji dla reżyserów, scenarzystów i producentów  filmów dokumentalnych o tematyce historycznej, które są na etapie rozwoju projektu,  developmentu i pisania scenariusza. W ramach forum przed ekspertami z IPN-u,  producentami, nadawcami tv oraz instytucjami finansującymi zostanie zaprezentowanych 9  wyselekcjonowanych projektów.  

Pitching Forum odbędzie się 6.04.2022 w Warszawie w ramach III Międzynarodowego  Festiwalu Filmowym o Totalitaryzmach „Echa Katynia”. 

Organizatorem Pitching Forum jest Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni  przeciwko Narodowi Polskiemu. 

CO MOŻE DAĆ CI UDZIAŁ W PITCHING FORUM? 

Udział w Pitching Forum jest szansą na znalezienie partnerów dla Twojego projektu,  nawiązanie kontaktów, rozwój i prezentację Twojego pomysłu.  

Nagrodą główną dla jednego wybranego przez ekspertów z IPN-u projektu będzie podpisanie  umowy z IPN na napisanie scenariusza filmu. 

Udział w Pitching Forum jest bezpłatny. 

Forum poprzedzą konsultacje online z tutorami, które będą dotyczyć sposobu prezentacji  projektu (7-9.03) oraz próbna prezentacja (na żywo; 5.04.). Udział w tej części jest  obowiązkowy.  

JAKIE PROJEKTY MOGĄ ZOSTAĆ ZGŁOSZONE? 

- projekty filmów dokumentalnych o tematyce historycznej, które są na etapie rozwoju  projektu, developmentu i/lub pisania scenariusza,

- projekty filmów średniometrażowych lub pełnometrażowych, jednak nie krótszych niż  50 minut (tzw. godzina telewizyjna), 

- do których autorskie prawa majątkowe (np. do pomysłu, treatmentu) posiadają  zgłaszające go osoby - reżyser/scenarzysta/producent, którzy podczas Forum będą go  prezentować, 

- jedna osoba może zgłosić maksymalnie 2 projekty. 

CO PRZYGOTOWAĆ DO ZGŁOSZENIA? 

- informacje ogólne o projekcie i osobie/osobach zgłaszających (portfolio twórcy/-ów)  oraz CV producenta/profil firmy) 

- prezentację projektu w formie: krótkie streszczenie filmu (max. 450 znaków),  treatment (max. 7000 znaków), ogólny budżet (najważniejsze pozycje i ich  szacunkowe koszty), ewentualny zwiastun. 

HARMONOGRAM  

5.01 - 21.02.2022 - nabór projektów 

do 28.02.2022 - wybór 9 projektów, które wezmą udział w Pitching Forum 7.03 - 9.03.2022 - sesja konsultacyjna z tutorami (online)  

5.04.2022 - pitching - sesja próbna (Warszawa)  

6.04.2022 - I Pitching Forum - finał i prezentacje projektów (Warszawa).  

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie: 

https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/157285,Pitching-Forum-filmow-dokumentalnych-o tematyce-historycznej-organizowane-w-rama.html 

Kontakt do organizatorów Pitching Forum: 

pf.echakatynia@gmail.com, +48 504163396 

Kontakt do organizatorów Festiwalu: 

karol.litwin@ipn.gov.pl, 22 581 85 88

Informacja prasowa