AMERYKAŃSKA PREMIERA „FILMU BALKONOWEGO”

Ostatni film Pawła Łozińskiego został zaproszony do programu amerykańskiego Big Sky Documentary Film Festival. Będzie to amerykańska premiera dokumentu.

Big Sky Documentary Film Festival to odbywający się co roku w lutym w Missouli w Montanie wydarzenie prezentujące najciekawsze filmy dokumentalne z całego świata. Festiwal powstał w 2003 roku i od początku przyciągał fanów znakomitego kina.

W tym roku do jednego z konkursów zaproszono najnowszy film Pawła Łozińskiego. Będzie to amerykańska premiera „Filmu balkonowego”.  Dokument porusza szereg ważnych kwestii. Czy każdy może być bohaterem filmu? Czy świat da się zamknąć w jednym kadrze? Reżyser Paweł Łoziński przygląda się ludziom ze swojego balkonu. Przechodzą uśmiechnięci, smutni, zamyśleni, zagapieni w telefony, młodzi i starzy. Mieszkańcy dzielnicy, albo przypadkowi goście, zwyczajni przechodnie. Autor zaczepia, zadaje pytania, rozmawia o tym jak radzą sobie z życiem. Stojąc tam z kamerą przez ponad 2 lata stworzył miejsce dialogu, świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom. Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, nie dają się łatwo zaszufladkować. Każda ludzka historia jest wyjątkowa, a życie jest nie do wymyślenia. "Film balkonowy" to radykalny powrót do początków kina, kiedy człowiek przychodził do kamery. Może wystarczy zatrzymać się na dłużej, żeby zobaczyć więcej?

Tegoroczna edycja odbędzie się 18-27 lutego.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej.