POLSKI PROJEKT NA WEMW

Poznaliśmy 22 projekty, które będą prezentowane podczas kolejnej edycji When East Meet West. Jednym z wybranych tytułów jest „Człowiek z marmuru” Szymona Kuriaty.

When East Meet West to forum koprodukcyjne organizowane przez Festiwal Filmowy w Trieście i włoski Fundusz Audiowizualny FVG. To miejsce spotkań filmowców z różnych części Europy oraz świata, dające okazję do zawiązywania się współpracy międzynarodowej. Udział w forum wzięły instytucje finansujące produkcję filmową, decydenci z festiwali filmowych i stacji telewizyjnych, a także projekty wyłonione w procesie aplikacyjnym. Kolejna edycja When East Meet West odbędzie się 24-28 stycznia.

„Człowiek z marmuru” to słodko-gorzka opowieść o miłości i walce. Remik walczy o miłość Magdy i syna Franka, jednocześnie mierząc się z uzależnieniem od alkoholu. Magda, jego była partnerka i bardzo młoda mama, musi szybko dojrzeć, aby móc opiekować się ich dzieckiem. Czy wspólnie uda im się wyrwać z rodzinnego kręgu alkoholizmu i zapewnić Frankowi lepsze życie? Za produkcję odpowiadają Katarzyna Kuca i Aneta Zagórska z Krakowskiego Klastra Filmowego.

Polski projekt był wcześniej prezentowany na Docs to Start.

Listę wszystkich projektów można znaleźć tutaj.