NABÓR DO NOWEGO PROGRAMU KINO DZIECI DOCS RUSZY NA POCZĄTKU 2022 ROKU!

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty (organizator MFF Kino Dzieci oraz forum koprodukcyjnego Kino Dzieci Industry i warsztatów rozwoju scenariusza Kino Dzieci Lab) wspólnie z Południowo-Norweskim Ośrodkiem Filmowym (Sornorsk filmsenter AS) ogłaszają nowy program Kino Dzieci Docs. Nabór do pierwszej edycji ruszy na początku 2022 roku.

Kino Dzieci Docs to program skierowany do reżyserów oraz producentów z Polski i Norwegii zainteresowanych tworzeniem filmów i seriali dokumentalnych dla młodej widowni.

W 2022 roku ogłoszone zostaną dwa nabory do programu. Z każdego z nich wyłonionych zostanie 6 projektów, które przez 15 miesięcy będą rozwijane podczas warsztatów stacjonarnych w Polsce i Norwegii pod okiem Kirsten Bonnén Rask i Pawła Ziemilskiego oraz międzynarodowych ekspertów i ekspertek.

Udział w programie to szansa na pracę nad swoim projektem w międzynarodowym środowisku wśród profesjonalistów zajmujących się kinem dokumentalnym. Podczas kolejnych sesji uczestnicy będą pracować odpowiednio nad dopracowaniem pomysłu i zebraniem dokumentacji, przygotowaniem do zdjęć i fazą zdjęciową oraz montażem.

Daty pierwszego naboru: 3.01 – 7.02.2022.

Szczegóły programu zostaną udostępnione na początku 2022 roku.

Więcej: https://kidskinoindustry.pl/kids-kino-docs/

Kino Dzieci Docs to dopełnienie warsztatów rozwoju scenariusza Kino Dzieci Lab, podczas którego projekty dokumentalne były rozwijane obok filmów i seriali fabularnych oraz animowanych. Celem programu jest stworzenie dedykowanej przestrzeni produkcjom dokumentalnym dla młodego widza.

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty jest organizacją pozarządową, której głównym celem jest promocja i popularyzacja niekonwencjonalnego, ambitnego artystycznie kina m.in. poprzez organizację festiwali filmowych (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, American Film Festival, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci), programów edukacyjnych (Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej), prowadzenie kina (Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu) oraz dystrybucję filmów.

Kino Dzieci Industry oraz Kino Dzieci Lab to części branżowe MFF Kino Dzieci. Każdego roku w warsztatach rozwoju scenariusza Kino Dzieci Lab biorą udział projekty filmów i seriali dla młodego widza, które następnie razem z innymi są prezentowane na forum koprodukcyjnym Kino Dzieci Industry. Celem forum jest stworzenie miejsca, które łączy twórców i potencjalnych partnerów, którzy chcieliby się zaangażować w powstanie projektu.

Program Kids Kino Docs jest finansowany z Mechanizmu Finansowego EOG oraz ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informacja prasowa