NAJLEPSZY POLSKI FILM DOKUMENTALNY ROKU POSZUKIWANY! ORŁY 2022

Krakowska Fundacja Filmowa, partner Polskiej Akademii Filmowej, przygotowuje listę polskich produkcji, które mogą ubiegać się o nominację do Polskiej Nagrody Filmowej ORZEŁ 2022 kategorii Najlepszy Film Dokumentalny. Informacje o filmach spełniających warunki kwalifikacji należy przesyłać do 28 listopada.

Polskie Nagrody Filmowe Orły są przyznawane co roku przez Polską Akademię Filmową w kilkunastu kategoriach najlepszym filmom polskim, które spełniły warunki kwalifikacji w trakcie minionego roku. Od 2013 roku Orły przyznawane są także filmom dokumentalnym, które mogą obiegać się najpierw o nominację, a potem o nagrodę w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny, ale również w kategorii Najlepszy Film (o ile spełniły warunek siedmiodniowej dystrybucji kinowej).

Ubiegłorocznym laureatem Orła za Najlepszy Film Dokumentalny został głośny dokument “Wieloryb z Lorino” Macieja Cuskego, który miał swoją premierę i otrzymał wiele nagród na jubileuszowym, 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym. W przeszłości nagrodę otrzymały inne wybitne tytuły m.in. “Książę i dybuk” (reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski), „21 x Nowy Jork” (reż. Piotr Stasik) czy „Komunia” (reż. Anna Zamecka).

Krakowska Fundacja Filmowa czeka na zgłoszenia filmów za pomocą interaktywnego formularza do 28 listopada 2021 roku.

Szczegółowe informacje Krakowska Fundacja Filmowa

Informacja prasowa