ZGŁOŚ SIĘ NA PRZYSZŁOROCZNY KURS ESODOC

Wystartował nabór na przyszłoroczną edycję ESoDoc - European Social Documentary. Aplikować można do 9 lutego.

ESoDoc - European Social Documentary to warsztaty dla profesjonalistów z branży medialnej, którzy chcą odkrywać nowe możliwości i potencjał dla ich filmów dokumentalnych i projektów z obszaru nowych mediów. Organizatorzy wydarzenia stawiają sobie za cel zwiększenie innowacyjności oraz poszerzenia widowni filmów dokumentalnych i projektów nowomedialnych.

Warsztaty mają pomóc w rozwijaniu umiejętności opowiadania historii, tak aby przekuć dany temat w ciekawą, oryginalną i angażującą widzów opowieść, która być może stanie się asumptem do zmian społecznych.

Wydarzenie kierowane jest przede wszystkim do twórców, reżyserów i producentów kreatywnych, którzy chcą poświęcić swój czas i energię na rozwijanie projektów w trakcie warsztatów. Organizatorom zależy, by zaproszeni przedstawiciele branży spojrzeli na swoje projekty z różnych perspektyw, odkryli nowe możliwości i formy produkcji audiowizualnej.

ESoDoc jest otwarte również na innych przedstawicieli branży medialnej, takich jak dziennikarze, programiści czy ludzie związani z organizacjami pozarządowymi.

Pierwsza część warsztatów planowana jest stacjonarnie w maju, wakacyjna ma się odbyć zdalnie, a kursy październikowe hybrydowo.

Swoje zgłoszenia można wysyłać jedynie do 9 lutego, formularz oraz szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.