POLSKIE PRODUKCJE NA FESTIWALU IDFA

Dokładnie za tydzień rozpocznie się kolejna edycja festiwalu IDFA. Tradycyjnie w programie nie zabraknie polskich produkcji. Tamtejsza publiczność będzie mogła zobaczyć dokumentalne „1970” Tomasza Wolskiego, „Film balkonowy” Pawła Łozińskiego, „Sędziów pod presją” Kacpra Lisowskiego oraz koprodukcję VR „The Choice” Joanny Popińskiej.

Amsterdamski Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA jest największym i jednym z najważniejszych festiwali dokumentalnych na świecie. Co roku przyciąga ponad 280 tys. widzów, w tym pond 3 tysiące gości z branży dokumentalnej, a pokazywane na IDFA filmy często stają się później festiwalowymi ulubieńcami. W tym roku IDFA odbędzie się w dniach 17-28 listopada. 

W tym roku w programie znalazły się cztery polskie produkcje. W konkursowej sekcji DocLab: Liminal Reality IDFA DocLab Competition for Immersive Non-Fiction premierowy pokaz będzie miała polsko-kanadyjska produkcja „The Choice” Joanny Popińskiej. W sekcji Best of Fests nie zabraknie dokumentu „1970” Tomasza Wolskiego, a w sekcji Masters publiczność będzie miała okazję zobaczyć "Film balkonowy" Pawła Łozińskiego. Premierę na festiwalu będzie miał najnowszy dokument Kacpra Lisowskiego. Jego „Sędziów pod presją”  znaleźć będzie można w sekcji Frontlight.  

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy.