APLIKUJ NA HOT DOCS FORUM I DEAL MAKER

Na przełomie kwietnia i maja ma się odbyć kolejna edycja festiwalu Hot Docs, a wraz z nią wydarzenia branżowe przeznaczone dla profesjonalistów.

Zainicjowany w 1993 roku Hot Docs Canadian International Documentary Festival jest największym festiwalem filmów dokumentalnych na kontynencie amerykańskim. Odbywa się co roku na wiosnę, a pokazom filmowym towarzyszą międzynarodowe targi filmowe i wydarzenia branżowe takie jak Hot Docs Deal Maker oraz Hot Docs Forum.

Hot Docs Forum to dynamiczne wydarzenie, w trakcie którego autorzy najciekawszych projektów filmów dokumentalnych będą mieli szansę spotkać się z potencjalnymi koproducentami oraz uczestniczyć w rozmowach z osobami decyzyjnymi. Swoje zgłoszenia można nadsyłać do 3 stycznia. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Hot Docs Deal Maker to pitchingowe spotkania one-to-one skierowane do producentów szukających finansowania na międzynarodowym rynku filmowym. Autorzy najlepszych projektów zgłoszonych do programu będą mieli szansę wziąć udział w spotkaniach z komisjonerami i przedstawicielami funduszy filmowych. Aplikować do Hot Docs Deal Maker mogą filmowcy z projektem na etapie dewelopmentu, produkcji oraz post-produkcji. Swoje filmy można zgłaszać również tylko do 3 stycznia, formularz znajduje się tutaj.

Tegoroczna edycja Hot Docs Festival ma się rozpocząć 28 kwietnia i potrwać do 8 maja.