POLSKI PROJEKT NA JI.HLAVA NEW VISIONS FORUM

Projekt nowego filmu Lidii Dudy zostanie zaprezentowany w ramach Ji.Hlava New Visions Forum.

Ji.hlava New Visions Forum&Market to specjalna, organizowana z okazji 25. edycji festiwalu Ji.Hlava odsłona targów i forum. To wydarzenie, którego celem jest wspieranie nowych, europejskich produkcji dokumentalnych w ich różnorodności i kreatywności.

W ramach Ji.hlava New Visions Forum odbędzie się pitching na którym zaprezentowanych zostanie tylko 16 wybranych projektów z Europy. 8 z nich ma się znajdować na etapie developmentu, a pozostałe w fazie produkcji czy nawet postprodukcji. Wśród wybranych projektów znalazł się jeden z Polski. To nowy dokument Lidii Dudy. Za produkcję filmu „Las” odpowiada Adrianna Rędzia z Aura Films.

Joasia i Marek uciekli przed całym złem świata do swojego „raju”- kupili stary dom w Puszczy Białowieskiej tuż przy wschodniej granicy Polski. Na świat przyszła trójka ich dzieci.- Marysia, Ignacy i Franek. Dzieci żyją zanurzone w przyrodzie. Mają szczęśliwe dzieciństwo. Kochającą mamę i troskliwego ojca, ale pewnego dnia ich las się zmienił. Pojawili się w nim Obcy, Inni… Zmarznięci, często chorzy, głodni, zagubieni, niechciani… uchodźcy. A potem w dziecięcych rozmowach pojawiło się kolejne nowe słowo „wojna”. Wielka polityka zapukała do ich drzwi, a one nie potrafią sobie z nią poradzić. Na nowo muszą zdefiniować dobro i zło.

Listę wszystkich zakwalifikowanych tytułów można znaleźć tutaj.