OD PIĄTKU W KINACH „CHOPIN. NIE BOJĘ SIĘ CIEMNOŚCI”

Już 14 października do kin trafi międzynarodowy dokument Joanny Kaczmarek. Jego bohaterami są trzej wybitni pianiści z z Polski, Korei Południowej i Syrii. Dystrybutorem jest Inbornmedia.

„Chopin. Nie boję się ciemności” Joanny Kaczmarek to dokument o trzech pianistach, przygotowujących koncerty w miejscach związanych z niewyobrażalnymi konfliktami ludzkości. Film jest koprodukcją polsko-koreańską-libańsko-brytyjską.

Film opowiada historię trzech wybitnych pianistów z Polski, Korei Południowej i Syrii. Leszek Możdżer, Won Jae – Yeon i Fares Marek Basmadji zabierają widzów we wzruszającą i mistyczną podróż. Ich historie splatają się za sprawą muzyki Fryderyka Chopina i wspólnego celu. Muszą stawić czoła mrocznemu wyzwaniu, jakim jest wykonanie koncertu z muzyką kompozytora dla potomków ofiar Holocaustu oraz dla uciekinierów wojny i śmiertelnej dyktatury.

Trzy występy mają miejsce jednocześnie w Polsce – przy byłym niemieckim, nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, w Korei Południowej – przy granicy z dyktatorską Koreą Północną oraz w Libanie – centrum Bejrutu, tuż po wybuchu w tamtejszym porcie.Każde z tych miejsc związane jest z niewyobrażalnymi konfliktami ludzkości i każde potrzebuje muzyki, która przywraca marzenia i wyzwala emocje. Czy kompozycje Chopina będą w stanie zatrzymać czas choć na chwilę i zainspirować do refleksji?

Zwiastun do filmu można zobaczyć tutaj.