POLSKIE PROJEKTY NA IDFA FORUM

Po zapowiedziach z programu festiwalowego pora zajrzeć do części branżowej festiwalu IDFA. Wśród zgłoszonych projektów znalazło się też kilka polskich produkcji.

IDFA Forum odbędzie się od 12 do 16 listopada w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych IDFA w Amsterdamie. Forum czeka na artystyczne, innowacyjne projekty dokumentalnych, które mają międzynarodowy potencjał. IDFA Forum to doskonale miejsce dla producentów, którzy szukają partnerów do współfinansowania bądź koprodukcji filmu, a także dystrybutorów i agentów sprzedaży.

W tym roku do udziału w forum zaproszono aż trzy polskie projekty.  „Grudzień” Grzegorza Paprzyckiego ma opowiadać o dramatycznych wydarzeniach na polsko-białoruskiej granicy. Za produkcję odpowiada Maciej Kubicki z Telemarku. „Frontline” to roboczy tytuł filmu Alisy Kovalenko. To dokumentalny dziennik z Ukrainy, opowiadający o kobietach, które jako żołnierki wyruszają wiosną 2022 na front. Koproducentami są Dania i Ukraina, a producentką filmu Kasia Kuczyńska z HAKA Films. Trzecim projektem są „Nieletni astronauci” Aleksandry Skowron. Dokument również ma poruszać kwestię wojny, tym razem oczami najmłodszych. Producentem filmu jest Mirosław Skowron z Mediolii.

O festiwalu i polskich filmach w programie pisaliśmy m.in. tu.

Więcej informacji o IDFA Forum oraz listę zakwalifikowanych projektów można znaleźć tutaj.