„BOYLESQUE” Z NAGRODĄ NA NORWESKIM FESTIWALU

Trzeci ważny międzynarodowy festiwal i trzecia nagroda, nie wspominając też o zachwytach w kraju. Film Bogny Kowalczyk właśnie otrzymał nagrodę na norweskim Bergen International Film Festival.

Bergen International Film Festival to odbywające się od 2000 roku największa filmowa impreza w Norwegii. Co roku w programie festiwalu można znaleźć ponad 150 różnorodnych gatunkowo i formalnie filmów z całego świata.

W tym roku do udziału w wydarzeniu zaproszono m.in. dwa polskie dokumenty. Publiczność miała okazję zobaczyć „Sędziów pod presją” Kacpra Lisowskiego oraz nagrodzony film Bogny Kowalskiej.

Bogater nagrodzonej „Boylesque” już flirtuje ze śmiercią, ale wciąż szuka miłości życia – queerowy performer Lulla La Polaca przekroczył osiemdziesiątkę i wciąż chce tańczyć, bawić się, kochać. Ale młodzieńczej duszy opór stawia słabnące, starzejące się ciało. Jak to jest: pragnąć tego, za czym już się nie nadąża? Tęsknić za miłością, mając tak mało czasu na jej spełnienie? Obcy w plemieniu emerytów i rozkwitający wśród młodych, którzy jednak zawsze zostawiają go w tyle; Lulla nigdzie nie przynależy. Zawieszony pomiędzy wspomnieniem dawnego i nadzieją na nowy związek; przed samotnością chroni się w świecie fantazji. Bohater BOYLESQUE nie pasuje do żadnych ról i pokoleniowych rozdań: bywa w zakładach pogrzebowych i na paradach równości; na dancingach i w gejowskich klubach. Najstarsza polska drag queen z gracją porusza się w świecie, któryadoruje młodość, a BOYLESQUE wychwytuje czułe punkty jej biografii.

Listę wszystkich laureatów można znaleźć na stronie internetowej festiwalu.