POLSKIE FILMY Z NOMINACJĄ DO NAGRÓD SILVER EYE

Właśnie poznaliśmy listę tytułów, których producenci mają szansę na otrzymanie nagrody Silver Eye. Wśród wybranych produkcji znalazły się „Połączenia” Ming-Wei Chiang, "Moody" Tomasza Rattera i Karoliny Karwan oraz „Syndrom Hamleta” Elwiry Niewiery i Piotra Rosłowskiego. Laureatów 14. edycji nagród tradycyjnie poznamy w trakcie tegorocznego festiwalu w Jihlavie.

Silver Eye to wyróżnienie o tyle wyjątkowe pośród innych nagród filmowych, że przyznawane jest producentowi, nie zaś reżyserowi filmu. Nagroda przeznaczona jest na wsparcie promocji i dystrybucji zagranicznej filmu. Filmy biorące udział w targach podzielone są na trzy kategorie – krótki, średni i długi metraż. Zwycięzcy poza statuetką otrzymują nagrodę pieniężną i roczną reprezentację filmu w East Silver Caravan, jednoznaczną z promocją zwycięskiego filmu na ponad 130 najważniejszych festiwalach i targach filmowych na świecie.

W tym roku szansę na statuetkę mają producenci krótkometrażowych „Połączeń” Ming-Wei Chiang, które powstały w Szkole Filmowej w Łodzi i "Moody'ego" Tomasza Rattera, Karoliny Karwan ze Studia Munka oraz pełnometrażowi  „Syndromu Hamleta” w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, które wyprodukowało Balapolis w koprodukcji z Kundschafter Filmproduktion i koprodukcji "Belarus 23.34" Tatsiany Svirepy.

Zwycięzców wybierze trzyosobowe jury, w którego skład wchodzą: Kathleen McInnis (Film Marketing Strategist, Programmer, See-Through Films), Christopher Small (Curator, Dafilms), Radu Sticlea (Festival Director, Beast Film Festival) - dla krótkich oraz Mathieu Janssen (Head of Competitions, Go Short Vienna), Anna Feistel (Programmer, Kurz Film Festival), María Vera (Festival Distributor and Sales Agent, Kino Rebelde) - dla długich.

Laureatów poznamy już 29 października.

Listę wszystkich nominowanych można znaleźć tutaj.