APLIKUJ NA WEMW 2023

Trwa nabór projektów na kolejną edycję forum koprodukcyjnego When East Meets Celem organizatorów forum jest do współpracy przedstawicielom branży filmowej ze Wschodu i Zachodu Europy. Projekty zgłaszać można do 4 listopada.

When East Meet West organizowane jest przez Festiwal Filmowy w Trieście i włoski Fundusz Audiowizualny FVG. Jako forum koprodukcyjne ma być miejscem spotkań filmowców z różnych części Europy i dawać okazję do zawiązywania się ich współpracy.

Udział w forum wezmą instytucje finansujące produkcję filmową, decydenci z festiwali filmowych i stacji telewizyjnych oraz 20 wyłonionych w procesie aplikacyjnym producentów filmowych z Ameryki Południowej, Europy Wschodniej (zwłaszcza Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy) a także Włoch, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii, Irlandii i Stanów Zjednoczonych. W forum mogą wziąć udział producenci, którzy pracują nad projektem filmu dokumentalnego lub filmu fabularnego z min. 5-10% budżetem.

Producenci wybrani do wzięcia udziału w forum otrzymają akredytację, zakwaterowanie w Trieście oraz środki na pokrycie kosztów podróży. Projekty biorące udział w When East Meets West powalczą o HBO EUROPE Award oraz FIRST HAND FUND Award.

Tegoroczna edycja odbędzie się 22-25 stycznia.


Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.