„ANTYBOHATER” NA DOC HOT SELECTION 2022

We wtorek 11 października widzimy się ponownie w kinie Kultura na kolejnym pokazie DOC HOT SELECTION – wydarzenia prezentującego co roku najciekawsze i najczęściej nagradzane polskie dokumenty ostatnich lat.

Zobaczymy film w reżyserii Michała Kaweckiego "Antybohater" w produkcji Marii Siniarskiej.

Poznajcie Miszkę – chłopaka o wielu twarzach. Drobny przestępca i obiecujący narciarz alpejski, mimo poważnej niepełnosprawności fizycznej i trudnych warunków życia, czerpie z niego pełnymi
garściami. A do tego ma wyjątkowe poczucie humoru. Spotykamy go w kluczowym momencie, kiedy wkracza w dorosłość i dostaje ostatnią szansę, by wziąć udział w paraolimpiadzie. Ale przede wszystkim bohater musi zadecydować, jak będzie wyglądała jego przyszłość. Mimo ograniczeń podejmuje w życiu kolejne próby.

ANTYBOHATER, film dokumentalny
scenariusz i reżyseria: Michał Kawecki.
produkcja: UNLIMITED FILM
OPERATIONS Maria Siniarska,
Łukasz Borzęcki
Czas trwania: 75 min.

Pokaz filmu odbędzie się w kinie Kultura (Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23), we wtorek, 11 października 2022 o godz. 20.00

Wstęp na pokazy jest bezpłatny
Do wstępu upoważniają wejściówki wydawane w kasie kina, w dniu projekcji.

Pokaz filmu będzie kolejnym seansem w ramach cyklu filmowego DOC HOT SELECTION w ramach której przez cztery najbliższe miesiące widzowie będą mogli obejrzeć na dużym ekranie najważniejsze dokumenty ostatnich lat, m.in. nagrodzoną na Hot Docs Festival w Toronto i Srebrnym Lajkonikiem na Krakow Film Festiwal "Boylesque" w reżyserii Bogny Kowalczyk jak również inny wielokrotnie wyróżniany "Lombard"(m.in. Grand Prix na tegorocznym Millenium Docs Against Gravity Festival) Łukasza Kowalskiego. Filmy będą pokazywane w zarządzanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich kinie Kultura.

Wszystkie prezentowane podczas DOC HOT SELECTION tytuły były rozwijane w ramach DOC LAB POLAND, jedynego w Polsce programu rozwoju projektów filmów dokumentalnych zakładającego wsparcie twórców przez doświadczonych ekspertów z Polski i zagranicy w zakresie artystycznego kształtu, promocji i dystrybucji.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, której głównym celem jest promocja polskiego filmu dokumentalnego, wsparcie młodych, debiutujących filmowców, organizacja warsztatów, konferencji, konkursów oraz produkcja filmów.

Program DOC HOT SELECTION został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informacja prasowa