POLSKIE DOKUMENTY NA LIPCOWYCH MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH

Tegoroczny sezon festiwalowy będzie się drastycznie różnił od tego ubiegłorocznego. Pandemia nas nie opuściła, ale organizatorzy filmowych wydarzeń też nie powiedzieli ostatniego słowa. Wiele imprez się przeniosło na inny termin, ale sporo festiwali odbędzie się już teraz, tyle że w wersji online lub hybrydowej. Sprawdźcie, na którym z lipcowych festiwali filmowych będzie można zobaczyć polskie dokumenty.

Sporą reprezentację polskich dokumentów będzie można zobaczyć podczas 4. edycji Cheap Cuts Documentary Film Festival. Brytyjski festiwal rozpoczął się pod koniec czerwca w wersji online. W konkursie znalazły się „Siostry” Michała Hytrosia, „Harda” Marcina Polara, „Gość” Sebastiana Webera , „Tama” Natalii Koniarz i „Love 404” Agaty Baumgart. Ten ostatni tytuł zostanie pokazany w lipcu jeszcze na niemieckim Shorts on Wheels / Short Film Festival Cologne.

We Włoszech odbędą się w tym miesiącu dwa festiwale na których nie zabraknie naszych dokumentów. Na Seeyousound International Music Film Festival szansę na nagrody mają „Krzyżoki” Anny Gawlity, a na Lago Film Fest – International jury będzie oceniać „The Vibrant Village” Weroniki Jurkiewicz.

W połowie miesiąca rozpocznie się amerykański Salem Film Fest. Impreza potrwa do końca miesiąca, w programie znalazł się „Wiatr. Thriller dokumentalny” Michała Bielawskiego.

Z kolei film „Lekcja miłości” w reżyserii Małgorzaty Goliszewskiej i Kasi Matei znalazł się w programie New Zealand International Film Festival w sekcji Becoming.

Pełna lista pokazów festiwalowych znajduje się tutaj.