RUSZYŁ NABÓR DO SEKCJI BEST OF POLAND - DIGITAL CULTURES 2020

Instytut Adama Mickiewicza zaprasza polskich twórców, realizujących projekty cyfrowe i interaktywne do zaprezentowania swojej pracy podczas czwartej edycji Digital Cultures, która odbędzie się w poszerzonej, festiwalowej formie w dniach 3-16 października 2020 i po raz pierwszy będzie wydarzeniem online. Nabór potrwa do 20 lipca.

Nabór skierowany jest do: artystów, filmowców, dziennikarzy, projektantów UX, projektantów gier, programistów, kuratorów, przedstawicieli instytucji kultury oraz innych twórców działających w obszarze mediów cyfrowych, w tym również studentów. 

Co oferujemy? 

możliwość prezentacji przed publicznością, grupą kilkudziesięciu zaproszonych kuratorów, programerów festiwali, producentów i przedstawicieli instytucji z zagranicy

możliwość przedyskutowania swojego projektu zarówno z ekspertami zagranicznymi jak również innymi artystami obecnymi na festiwalu

szerokie dotarcie z informacją o realizowanym projekcie do odbiorców w Polsce i na świecie,

szansę na prezentację projektu w mediach branżowych,

możliwość wykorzystania nagrania z wystąpienia na festiwalu do dalszej promocji własnej twórczości,

okazję do poznania wielu ciekawych osób zajmujących się tworzeniem i promocją innowacyjnych projektów cyfrowych!

W obszarze zainteresowań organizatorów leżą szeroko rozumiane projekty cyfrowe i interaktywne: dokumenty interaktywne i internetowe, filmy interaktywne, gry, projekty trans- i crossmediowe, VR, AR i inne.

Nabór dotyczy zarówno projektów ukończonych, jak i work-in-progress.

Celem Digital Cultures jest zaprezentowanie najciekawszych zjawisk, jakie zaszły w polskiej kulturze cyfrowej na przestrzeni ostatnich lat. Zaproszeni eksperci przedstawią najbardziej aktualne trendy w światowej kulturze cyfrowej. 

Szczegółowy program festiwalu zostanie opublikowany na stronie www.digitalcultures.pl, na której można również zapisać się do newslettera DC, za pośrednictwem którego będziemy informować o kolejnych szczegółach dotyczących tegorocznej edycji.

Na zgłoszenia czekamy do 20 lipca 2020 roku 

Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji znajdą Państwo tutaj: https://forms.gle/K9ZhFZWbnAzTq1u37

 Pytania dotyczące open-calla oraz formy prezentacji prosimy kierować na adres: digitalcultures@iam.pl

www.digitalcultures.pl

https://twitter.com/dgtlcultures

FB: https://www.facebook.com/events/3230842486954234/ 

Informacja prasowa