POLSKI PROJEKT NA SOFIA MEETINGS

„LOVE LAND” w reżyserii Viktorii Marinov, wyprodukowany przez Entertain Pictures, jako jedyny z Polski uczestniczy w rozpoczynających się właśnie spotkaniach koprodukcyjnych Sofia Meetings. Ten pełnometrażowy projekt hybrydowy rozwijany jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Sofia Meetings to jedne z największych targów koprodukcyjnych w regionie. Projekty w sekcjach: Second Film Projects, Plus Minus One Projects, Projects in Bank i First Films First wezmą udział w pitchingach i spotkaniach indywidualnych podczas kilkudniowego (3-8 lipca) wydarzenia, które ze względu na pandemię odbywa się online.

Bohaterką „LOVE LAND” jest Viktoria, Polka o bułgarskich korzeniach, która wyrusza w podróż po Bałkanach, aby zrozumieć magnetyzm, który przyciąga ludzi na prowincję Bułgarii, a któremu sama ulega. Projekt wcześniej brał udział w międzynarodowym programie Structural Constellations w Austrii i we Francji.

Twórcy filmu

Viktoria Marinov to reżyser filmowy i fotograf polsko-bułgarskiego pochodzenia. W 2005 roku ukończyła reżyserię oraz Wydział Operatorski w Państwowej Akademii Teatralnej i Filmowej im. K. Sarafowa w Sofii. Jest autorką filmów dokumentalnych i krótkometrażowych fabuł nagradzanych na międzynarodowych festiwalach. Jej krótkometrażowy film „SOFIA – BRUSSELS – SOFIA” był bułgarskim kandydatem do studenckiego Oscara. Urodziła się i wychowała w Polsce. W wieku dziewiętnastu lat wyjechała do Bułgarii na studia i od tego czasu jej serce bije podwójnym rytmem.

Małgorzata Wabińska to producent kreatywny, Berlinale Talent 2020. Nagrodzona za Najlepszy Debiut Producencki w 2019 roku, nominowana do Nagród Polskiej Akademii Filmowej. Absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej i Programu dla Kreatywnych Producentów w Szkole Wajdy. Uczestniczka programów The Goes to Cannes, EAVE Marketing i EURODOC. Od 2015 roku prowadzi w Łodzi własną firmę producencką Entertain Pictures.

Więcej informacji o wydarzeniu tu.

Źródło: PISF