ZNAMY TYTUŁY PROJEKTÓW ZAKWALIFIKOWANYCH NA POLISH DAYS

Właśnie ogłoszono listę filmów, które zostaną pokazane w ramach wydarzenia branżowego Polish Days. Wśród fabuł znalazło się miejsce dla dwóch projektów dokumentalnych znajdujących się na różnym etapie produkcji. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się online.

Polish Days to najważniejsze wydarzenie branżowe Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, organizowane od 2013 roku wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. W jego ramach – na zamkniętych pokazach filmowych – przedstawiciele branży z całego świata poznają najnowsze kino polskie na każdym etapie produkcji – oglądają gotowe filmy i fragmenty filmów w fazie postprodukcji, słuchają prezentacji projektów w trakcie produkcji. Polish Days to znakomita okazja dla producentów i twórców do promocji swoich projektów oraz na znalezienie zagranicznych partnerów. W procesie selekcji organizatorzy wybierają najciekawsze filmy powstające właśnie na polskim rynku. Wśród prezentowanych w ubiegłych latach projektów znalazły się m.in.: Boże Ciało, Słodki koniec dnia, Monument, Ciemno, prawie noc, Atak paniki, Cicha noc, Pokot czy Ostatnia rodzina. 

Obok licznie reprezentowanych projektów filmów fabularnych znalazły się też dwa dokumenty. W sekcji Works in Progress zostanie zaprezentowany nowy film Pawła Łozińskiego – „Film balkonowy. Wejdź w mój kadr”.  A w sekcji Pitchings  pojawi się projekt Wabik” autorstwa Macieja i Michała Mądrackich oraz Gillesa Lepore’a.  

Tegoroczna edycja Polish Days odbędzie się za pośrednictwem platformy internetowej w dniach 27-29 lipca.

Więcej informacji o Polish Days oraz listę wszystkich wybranych filmów można znaleźć tutaj.