TRZY POLSKIE PROJEKTY NA BALTIC SEA DOCS

Ogłoszono listę projektów zakwalifikowanych na tegoroczną edycję Baltic Sea Docs. Wśród wybranych tytułów znalazły się aż trzy z Polski.

Baltic Sea Docs to połączona z warsztatami i pokazami filmów sesja pitchingowa. Forum przeznaczone jest dla filmów pochodzących z krajów bałtyckich oraz dla filmów wyprodukowanych w innych krajach, związanych z regionem nadbałtyckim poprzez swoją tematykę.

Organizatorzy ogłosili listę projektów, które zakwalifikowały się do udziału w forum, są wśród nich aż trzy projekty z Polski:

„Gdy powieje Harmattan” to dokument w reżyserii Edyty Wróblewskiej. Bohaterką jest Barbara, która pomimo traumatycznej przeszłości, stara się walczyć o lepsza przyszłość i szczęście. Wspiera ją w tym jej najbliższy przyjaciel, ojciec Piotr.

 „Nina idzie za mąż” to historia 68-letniej Świadkini Jehowy, która niespodziewanie zakochuje się w młodszym od siebie Krzysztofie. Mężczyzna jest od niej młodszy i jest katolikiem. Dotychczasowe życie Niny zostanie wywrócone do góry nogami.  Reżyserem filmu jest Andrzej Szypulski.

Za produkcję obu filmów odpowiadają Marta Dużbabel i Agnieszka Rostropowicz-Rutkowska z Pinot Films.

Z kolei nowy film Konrada Szołajskiego produkuje Małgorzata Prociak z ZK Studio. „Waitersgate” to thriller dokumentalny, rysujący możliwe scenariusze zdarzeń i  przedstawiający fakty oraz zagrożenia z nich wynikające. W ostatnich latach coraz częściej mówi się o wpływie Rosji na politykę w państwach Europy Środkowo-Wschodniej. Dziennikarze śledczy w kilku krajach tego regionu prowadzą dochodzenie, zmierzające do weryfikacji tych doniesień. Czy reporter może dotrzeć do prawdy? Poznać ukryte kulisy wydarzeń?

Tegoroczna edycja Baltic Sea Docs ma się rozpocząć 29 sierpnia i potrwać do 4 września.

Listę wszystkich zakwalifikowanych na forum projektów można znaleźć tutaj.